Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rekonstrukce atletického stadionu Na Losích 2017 - 2018

Havlíčkobrodští atleti trénovali dlouhá desetiletí doslova v polních podmínkách na škvárové dráze (fotografie např. zde a zde). Tento povrch je však již od konce minulého století reliktem minulosti a není možné na něm pořádat závody, ani se na soutěže kvalitně připravovat. V posledních letech byl dokonce běh po oválu kvůli dírám, hrbům a drnům prorůstající trávy pro atlety nebezpečný. Rekonstrukce stadionu Na Losích zůstávala více než 20 let pouhým předmětem debat mezi radními a závodníci již po mnohých nenaplněných příslibech tartanové dráhy přestávali doufat v moderní tréninkové zázemí.

O plánech na renovaci stadionu jsme se mohli dočíst již v roce 2010 v článku Havlíčkův Brod jako poslední okresní město nemá tartanovou dráhu na Havlíčkobrodském deníku, případně v novějších článcích Radnice v Brodě chce opravit atletický ovál na Havlíčkobrodském deníku, Atleti se dočkají, škváru Na Losích v Havlíčkově Brodě nahradí tartan na idnes.cz, nebo Brodská atletika se dočká moderního sportoviště na Havlíčkobrodském deníku.

V roce 2017 se však město rozhodlo přejít od slov k činům a rozsáhlými stavebními úpravami stadionu zahájilo novou éru brodské atletiky (její předchozí etapy jsou popsány zde). V těchto týdnech se přestavba chýlí ke konci a atleti se tak brzy dočkají moderního tartanového oválu a sektorů pro technické disciplíny jakými jsou např. skok vysoký, hod oštěpem nebo skok do dálky.

Průběh rekonstrukce je zaznamenaný zde a zde.

 
 


Hodiny


Kalendář


Kde nás najdete


Předpověď počasí

Počasí Havlíčkův Brod - Slunečno.cz


Projekt jsem atlet


Stopky


Statistiky

Online: 3
Celkem: 212959
Měsíc: 2720
Den: 98