Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšné pololetí brodských atletů - 2010

Tak jako každoročně hodnotili brodští atleti svoji činnost za prvou polovinu roku.

Oddíl mí 64 členů, pozitivním rysem je značný počet v mladším žactvu a v přípravce.

Atleti Jiskry se zúčastnili více než 30 závodů.

 

Na krajském přeboru v hale v Praze na Strahově vyhrála starší žákyně Zuzana Beránková 300 m a 800 m, Lada Nováková byla druhá na 1500 m žen a Miroslav Vysoudil třetí na 400 m mužů.

 

Na krajském přeboru na dráze /open/získali celkem 11 medailových umístění – Miroslav Vysoudil  byl první  na 100 m a třetí na 200 m a 400 m, Jiří Dvořák byl druhý v oštěpu a ve výšce, Kamil Havel v kouli a Jan Nikl v oštěpu dorostenců a ve výšce byli třetí.

Na krajském přeboru žactva na dráze vyhrál mladší žák Čeněk Musil vrh koulí a byl druhý na 1500 m a starší žákyně Zuzana Beránková vyhrála 1500 m.

 

 Největší úspěchy slavila sedmnáctiletá Lada Nováková – vyhrála mistrovství České republiky v přespolním běhu, stala se členkou reprezentačního družstva České republiky a vyhrála 3000 m v utkání Maďarsko – Slovensko – Česká republika. Na mistrovství České republiky na dráze vybojovala dvě stříbrné medaile na 1500 m a 3000 m.

 

Ve II. lize mužů a žen startovali Jiří Doucha, Jiří Dvořák, Kamil Havel, Miroslav Vysoudil, Michal Veselý, Jan Nikl, Petr Palásek a Zuzana Beránková.

 

Brodské rekordy překonali Jiří Dvořák ve výšce /192 cm/ a v oštěpu mužů /5850 cm/, Jan Nikl v oštěpu dorostenců /4227 cm/,  Jiří Doucha v oštěpu veteránů /4815 cm/  a Čeněk Musil  60 m př. v mladším žactvu – 10,71 sec.

 

V běžeckém poháru mládeže kraje Vysočina po 4 kolech vedou ve svých kategoriích Lada Nováková, Zuzana Beránková a Čeněk Musil.

 

Práci oddílu ztěžuje zejména to, že běžecká dráha i sektory jsou oraništěm, na kterém nejde nejen pořádat závody, ale bez nebezpečí úrazu ani trénovat.

Havlíčkův Brod je posledním okresem v kraji Vysočina /i v celé České republice/, kde není regulérní tartanová dráha. V kraji Vysočina jsou regulérní dráhy ve Velkém Meziříčí, Třebíči, Novém Městě na Moravě, Bystřici n. P., Žďáře n. S., Humpolci, Jihlavě a Pacově.

 

Nejlepší výkony prvního pololetí  

Přípravka

Šimůnková Tereza - 60 m 9,89 sec., 150 m 24,60 sec.

Fixová Eliška - 300 m 62,4

Jakub Novák - 800 m 3:00,94 min.

Mladší žáci

Čeněk Musil - 800 m 2:45,1 min., 1500 m 5:19,78 min., koule 913 cm, pětiboj 1556 bodů

Starší žákyně

Zuzana Beránková - 300m 45,65 sec., 400 m 63,06 sec., 800 m 2:31,45 min., 1500 m 5:16,83 min.

Dorostenci

Miroslav Vysoudil - 100 m 11,65 sec., 200 m 23,75 sec., 400 m 52,87 sec.

Jan Nikl - oštěp 700 g 4227 cm, výška 180 cm

Dorostenky

Lada Nováková - 1500 m 4:56,95 min., 3000 m 10:52,34 min.

 

Muži

Kamil Havel – koule 1191 cm

Jiří Doucha – oštěp 4815 cm

Jiří Dvořák – výška 192 cm, oštěp 5850 cm

 

 

Oddíl má velmi dobrou spolupráci s vedením TJ, Krajským atletickým svazem v Jihlavě, Českým atletickým svazem v Praze a s řadou oddílů, zejména se Slavojem Pacov.

 

                                                                              Ing. Josef Tůma, předseda atletického oddílu